DERNEK ÜYELİĞİ HAKINDA

MADDE 7.                DERNEĞE ÜYE OLMA ŞARTLARI:

a-      Derneğe medeni haklarını kullanmaya haiz ve 18 yaşını bitirmiş.

b-     Hasanlar köyüne hizmet edebileceğine inanan ve tüzüğü benimseyen herkes üye olabilir. Derneğe üyelik işlemleri, dernek yetkili kurullarınca kabul edilecek üyelik yönetmeliğine uygun olarak yürütülür.

MADDE 9.                ÜYELİK İŞLEMLERİ:

a-      Dernek üyesi olmak isteyen adaylar, dernek amaç ve çalışma koşullarıyla ana tüzük hükümlerini kabul ettiklerini, gerekli üyelik koşullarını içerdiklerini belirtir ‘dernek üyelik formu’ nu doldurup dernek başkanlığına sunarlar.

b-     Onursal adayın dernek onursal üyeliğinin işleme konulabilmesi için iki dernek üyesi tarafından önerildiğine ilişkin imzaları şarttır.

c-       Dernek yönetim kurulu üyeleri adayın üyelik başvurusunu 30 gün içinde adayın isteği ile ilgili kararını verir ve adaya yazılı olarak bildirir.

d-     Adayın dernek üyeliğine kabul edilmesi üzerine kayıt işlemi yapılır. Üye giriş ödentisi ile 3 aylık ödentisinin tamamı alınır. Bu işlemler tamamlanmadıkça dernek üyeliği kazanılmaz.

e-      Dernek yönetim kurulu adayın isteğinin reddine ilişkin kararı kesin olup hiçbir biçimde itiraz edilemez.

MADDE 22.

                 DERNEĞİN GELİRLERİ: Derneğin gelir kaynakları aşağıda gösterilmiştir.

a-      Üye aidatı üyeden giriş aidatı olarak 20 tl, aylık olarak ta 10 tl alınır yapılan olağan veya olağanüstü genel kurullarda üye aidatlarını artırmaya veya eksiltmeye genel kurul yetkilidir. Genel kurul bu yetkiyi yönetim kuruluna devredebilir.

b-     Gerçek ve tüzel kişilerin kendi isteği ile derneğe yaptıkları bağış ve yardımlar.

c-      Dernekçe yapılan yayınlar, tertiplenen çay ve yemekli toplantı, gezi ve eğlence, temsil, konser, spor, yarışması ve konferans gibi faaliyetlerden sağlanan gelirler.

d-     Derneklerin mal varlıklarından elde edilen gelirler.

e-      Yardım toplama hakkındaki mevzuat hükümlerine uygun olarak toplanacak bağış ve yardımlar.

f-       Amacını gerçekleştirmek için ihtiyaç duyduğu geliri temin etmek amacıyla giriştiği ticari faaliyetlerden elde edilen kazançlar.

g-      Diğer gelirler.


Yorumlar - Yorum Yaz


Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam5
Toplam Ziyaret78117
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar4.79664.8159
Euro5.58855.6109
Hava Durumu
Anlık
Yarın
18° 30° 18°
Saat